Patarimai ruošiantis į stovyklą


Maršrutai aplink Dénia
Trukmė Atstumas Kalnuotumas Nuoroda
1h 25km Lyguma Recovery
1,5h 39km Lyguma Apsidairymui
2h 61km Lyguma Oliva
2,5h 76km Lyguma Oliva-Xabia
2,5h 60km Vidutinis Susipažinimui
3,5h 102km Kalnuotas Ilgas, lygus kalnas
3,5h 96km Kalnuotas Col de Rates
4h 113km Rimtas Tik rimti kalnai
5h 102km Kalnuotas Diena kalnuose
8h 206km Sudėtingas Half-everesting

Dažnas dviračių sporto entuziastas Lietuvoje tamsiais žiemos vakarais svajoja apie šiltus vasaros vakarus, kuomet po darbo galės mėgautis ilgu ir šiltu pasivažinėjimu. Jau keletą metų didžiausi entuziastai pavasarį išsiruošia į treniruočių stovyklą šiltuose kraštuose, tačiau ten nebuvusiems kyla daugybė klausimų:

Vieta: Visame pasaulyje tikrai daugybė vietų, kur galima šiltai ir kokybiškai pailsėti bei pasitreniruoti. Vis dėlto Europoje galima išskirti dvi, Lietuvos mėgėjams priimtiniausias, vietas - Mallorca ir Dénia, Alicante. Dénia - optimali vieta dviratininkui iš Lietuvos transportavimo, treniruočių ir kaštų prasme. Čia per vieną treniruotę galima sutikti tiek daugybę profesionalų, besiruošiančių UCI sezonui, tiek mėgėjų iš įvairių šalių. Taip pat galima sutikti čia gyvenančius žymiausius Lietuvos dviratininkus ir daugiau lietuvių dviratininkų nei bet kurioje Lietuvos vietoje ne varžybų metu :)
Biudžetas: 3 savaičių stovykla dviems asmenims vidutiniškai gali kainuoti 1500€
Atvykimas: Lietuviai į Ispaniją vyksta dviem būdais - skrenda arba mėgaujasi 48h vairavimu per Europą. Į Dénia galima vykti per 3 oro uostus: Barcelona (450km, 4h), Valencia (100km, 1h), Alicante (100km, 1,5h). Pigiausi ir tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus nuolat vykdomi į Barceloną, į Valencia/Alicante lėktuvai skrenda nereguliariai. Atvykimas iš Barcelonos oro uosto puikiu E-15 keliu (šiek tiek mokamas), kuriame galima užsukti į kelis įdomesnius miestelius bei pradėti įsijausti į atostogų režimą.
Automobilis: Automobilio nuoma Ispanijoje dažnai kainuoja vos 4-5€ dienai, tad galima nebrangiai išsinuomoti transporto priemonę visam atostogų laikotarpiui. Prieš išsirenkant automobilį derėtų peržiūrėti atsiliepimus apie nuomos agentūrą.
Dviratis: Yra dvi galimybės turėti dviratį stovykloje - nuomotis arba atsivežti savo. Dviračio nuomos kaina čia labai viliojanti (100-150€/savaitė). Vis dėlto vykstant ilgesniam laikotarpiui smagiau važiuoti savo dviračiu, kurį galima atsivežti dviem būdais: atsiskraidinti su savimi (kaina į vieną pusę 30-50€) arba atsiųsti tarp Lietuvos ir Ispanijos kursuojančiu tautiečių mikroautobusu (atvykimo laikas abstraktus, tačiau nereikia dėžės tempti į oro uostą ir talpinti į automobilį). Be to, dviratį galima išsiųsti gerokai prieš išvykstant - jau stovyklaujantiems draugams arba sau. Vienkartinėms kelionėms nebūtina pirkti prabangių dviračio tašių, tam puikiai tinka naujiems dviračiams skirtos dėžės, kurių galima rasti bet kurioje dviračių parduotuvėje už lauktuves. Dviratis kartoninėje dėžėje užima tik 20-30% tūrio, tad likusi vieta puikiai tinka asmeniniams daiktams.
Trukmė: Treniruočių stovykloje reikėtų praleisti ne mažiau kaip 15 dienų, norint pasiekti bent minimalų efektą. Kodėl? Pirma ir paskutinė diena stovykloje skiriama kelionės rūpesčiams, o tik atvykus iš nuostabios Lietuviškos žiemos reikia bent 3-4 dienų įsivažiavimui ir pirmam poilsiui, tad atvykus 10 ar mažiau dienų pavyks tik įsivažiuoti.
Laikas: Tinkamiausias laikas stovyklai - kovo mėnesio pabaiga. Tik grįžus jau bus persuktas laikas, tad grįžus nenutruks pasiruošimas varžybų sezonui. Grįžus iš stovyklos ankščiau, dažnam sudėtinga prisiversti treniruotis tamsoje ir šaltyje.
Oro sąlygos: Žinoma, nuvykus į Ispaniją neprisnigs, tačiau reikia būti pasiruošus ir pakankamai šiltą aprangą, temperatūra kovo mėnesį Dénia svyruos nuo 10°C iki 20°C. Taip pat, tikėtina, kad bent kartą teks minti per lietų.
Apgyvendinimas: Bene patogiausias būdas rasti apgyvendinimą - homeaway.com svetainė. Būstų savininkai linkę suteikti nuolaidas tiems, kurie nuomojasi būstą 3 savaitėms ar ilgiau. Vidutinė 2-3 kambarių buto ant jūros kranto kaina - 200€/savaitei. Paprasčiau ir pigiau išsinuomoti didesnį būstą (namą) didesnei kompanijai nei butą dviems asmenims.
Maistas: Dénia nėra išskirtinai turistinis miestas, tad čia veikia daugybė įvairių parduotuvių ir žiemos/pavasario metu. Būnant Ispanijoje būtų neteisinga neišnaudoti čia esančių maisto pasiūlymų - šviežių krevečių, natūralių sulčių, puikios kavos su kruasanais jactų prieplaukoje ar miesto centrinėje gatvėje bei itin pigaus, bet puikaus vietinio vyno. Reikėtų paminėti, jog sklinda kalbos apie įspūdingas apelsinų plantacijas, kurių buvimo vietos perduodamos tik iš lūpų į lūpas atvykus į Dénia.
Treniruočių vieta: Visų pirma, tik išlipus iš lėktuvo nederėtų stengtis įvažiuoti į patį aukščiausią kalną. Atvykus į Dénia sudėtinga rasti Lietuvoje įprastų lygių treniruočių vietų, dauguma kelių veda į kalnus, tad prieš išvažiuojant į treniruotę reikėtų aiškiai žinoti maršrutą. Pirmosiomis dienomis ir vakarinėms treniruotėms reikėtų rinktis lygesnes vietas (aplink miestą ar Oliva, Pego, Pedreguer kryptimi). Kiti populiarūs maršrutai driekiasi per Val de Ebo, Tollos, Coll de Rates, Vall de Gallinera, Val de Ebo (Pavyzdys nr. 1, Pavyzdys nr. 2). Pasitreniravus galima rasti ir šiek tiek egzotikos: pavyzdžiui Coll de Rates "bonus" dalis.
Kita: Vykstant į treniruotę būtina turėti pompą, kamerą ir bent minimalų įrankių komplektą - išsikviesti kaimyną pagalbai čia nebus taip lengva kaip Lietuvoje, o ir paaiškinti kuriame kalno šlaite esi gali būti sudėtinga. Taip pat labai svarbu turėti pakankamai vandens, maisto, šiek tiek pinigų ir bent vieną batonėlį paslėptą po sėdyne nenumatytiems atvejams. Ispanijoje itin tankus, bet tuo pačiu ir painus dviračių treniruotėms tinkamų kelių kiekis, tad čia labai praverčia įrenginiai atvaizduojantys žemėlapius.