Patarimai ruošiantis į stovyklą


Maršrutai aplink Dénia
Trukmė Atstumas Kalnuotumas Nuoroda
1h 25km Lyguma Recovery
1,5h 39km Lyguma Apsidairymui
1,5h 45km Lyguma Apsidairymui#2
2h 61km Lyguma Oliva
2,5h 76km Lyguma Oliva-Xabia
2,5h 60km Vidutinis Susipažinimui
3,5h 102km Kalnuotas Ilgas, lygus kalnas
3,5h 96km Kalnuotas Col de Rates
4h 113km Rimtas Tik rimti kalnai
5h 126km Kalnuotas Diena kalnuose
6,5h 162km Kalnuotas Aukščiausias kalnas apylinkėse
8h 206km Sudėtingas Half-everesting

Dažnas dviračių sporto entuziastas Lietuvoje tamsiais žiemos vakarais svajoja apie vasariškus vakarus, kai po darbo galės mėgautis ilgu ir šiltu pasivažinėjimu. Taip pat, žinoma, norisi ir tinkamai pasiruošti naujam sezonui. Jau keletą metų didžiausi entuziastai pavasarį išsiruošia į treniruočių stovyklas šiltuose kraštuose, kurios yra puiki atostogų ir sporto kombinacija. Išvyka pavasarį į šiltesnius kraštus tikrai nėra privalomas rekvizitas tinkamam pasiruošimui sezonui, tačiau leidžia daug laiko skirti sportinei veiklai derinant su tinkamu kiekiu poilsio, ką namuose ir dirbant padaryti sudėtinga. Dalinamės keletu patarimų, jei svarstote apie tokį atostogų variantą.

Vieta: Visame pasaulyje yra daugybė vietų, kur galima šiltai ir kokybiškai pailsėti bei pasitreniruoti. Vis dėlto Europoje galima išskirti kelias Lietuvos mėgėjams priimtiniausias vietas – Maljorką, Kanarų salas ir Dénia, Alicante. Dénia - optimali vieta dviratininkams iš Lietuvos transportavimo, treniruočių ir kaštų prasme. Čia per vieną treniruotę galima sutikti ir daugybę profesionalų, besiruošiančių UCI (Union Cycliste Internationale) sezonui, ir mėgėjų iš įvairių šalių. Taip pat galima sutikti čia gyvenančius žymiausius Lietuvos dviratininkus ir daugiau lietuvių dviratininkų nei bet kurioje Lietuvos vietoje ne varžybų metu :)
Biudžetas: 3 savaičių stovykla dviems asmenims vidutiniškai gali kainuoti apie 1500€ (be lėktuvo bilietų).
Atvykimas: Lietuviai į Ispaniją arba skrenda, arba mėgaujasi 48 valandas vairuodami per Europą. Į Dénią galima vykti per 3 oro uostus: Alikantės (100 km, 1,5 h), Valensijos (115 km, 1,5 h), Barselonos (450 km, 4 h). Pigiausi ir tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus nuolat vykdomi į Barseloną, o iš Kauno Alikante.
Automobilis: Automobilio nuoma Ispanijoje dažnai kainuoja 15-20 € per dieną (be papildomo draudimo). Prieš išsirenkant automobilį derėtų peržiūrėti atsiliepimus apie nuomos agentūrą ir nuomos sąlygas.
Dviratis: Yra dvi galimybės turėti dviratį stovykloje – nuomotis arba atsivežti savo. Dviračio nuomos kaina čia labai viliojanti (100-150 € už savaitę). Vis dėlto vykstant ilgesniam laikotarpiui smagiau važiuoti savo dviračiu. Jį galima atsivežti dviem būdais: atsiskraidinti su savimi (kaina į vieną pusę 30-60 €) arba atsiųsti tarp Lietuvos ir Ispanijos kursuojančiu tautiečių mikroautobusu (atvykimo laikas abstraktus, tačiau nereikia dėžės vežti į oro uostą, o vėliau talpinti į automobilį). Į pasirinktą stovyklą užsienyje dviratį galima išsiųsti prieš išvykimą – jau stovyklaujantiems draugams arba sau. Jei keliaujate retai, nebūtina pirkti prabangaus dviračio krepšio, puikiai tiks naujiems dviračiams skirtos dėžės, kurių galima rasti bet kurioje dviračių parduotuvėje, tokią gausite už lauktuves. Dviratis kartoninėje dėžėje užima tik 20-30 % tūrio, likusią vietą galite naudoti asmeniniams daiktams.
Trukmė: Jei norite pasiekti bent mažiausią efektą, treniruočių stovykloje reikėtų praleisti ne mažiau kaip 15 dienų. Kodėl? Pirma ir paskutinė diena stovykloje skiriama kelionės rūpesčiams, o tik atvykus reikia bent 3-4 dienų įsivažiavimui ir pirmam poilsiui. Dėl to apsistojus 10 ar mažiau dienų pavyks tik įsivažiuoti.
Laikas: Tinkamiausias laikas stovyklai – kovo mėnesio pabaiga. Po stovyklos jau bus persuktas laikas, todėl galėsite tęsti intensyvesnes treniruotes ruošdamiesi varžybų sezonui. Grįžus iš stovyklos ankščiau, ne vienam sudėtinga prisiversti treniruotis tamsoje ir šaltyje.
Oro sąlygos: Žinoma, nuvykus į Ispaniją neprisnigs, tačiau reikia būti pasiruošus ir pakankamai šiltą aprangą, temperatūra kovo mėnesį Dénioje svyruos nuo 10°C iki 20°C. Yra tikimybė, kad bent kartą teks minti per lietų.
Apgyvendinimas: Bene patogiausias būdas rasti apgyvendinimą – svetainės homeaway.com arba airbnb.com. Būstų savininkai linkę suteikti nuolaidas tiems, kurie nuomojasi būstą 3 savaitėms ar ilgiau. Tikėtina vidutinė 2-3 kambarių buto ant jūros kranto kaina – 200-300 € už savaitę. Paprasčiau ir pigiau išsinuomoti didesnį būstą (namą) didesnei kompanijai nei butą dviems.
Maistas: Dénia nėra išskirtinai turistinis miestas, tad čia ir miesteliuose aplink veikia daugybė įvairių parduotuvių ir žiemos / pavasario metu. Būdami Ispanijoje pasimėgaukite čia esančia maisto pasiūla: šviežiomis krevetėmis, šviežiai spaustomis sultimis, puikia kava su kruasanais jachtų prieplaukoje ar miesto centrinėje gatvėje bei pigiu, bet puikiu vietiniu vynu. Taip pat sklinda kalbos apie įspūdingas apelsinų plantacijas, kurių buvimo vietos perduodamos tik iš lūpų į lūpas atvykus į Dénią.
Treniruočių vieta: Tik išlipus iš lėktuvo nederėtų stengtis įvažiuoti į patį aukščiausią kalną. Atvykus į Dénią sudėtinga rasti Lietuvoje įprastų lygių treniruočių vietų, dauguma kelių veda į kalnus, tad prieš išvažiuojant į treniruotę reikėtų aiškiai žinoti maršrutą. Pirmosiomis dienomis ir vakarinėms treniruotėms reikėtų rinktis lygesnes vietas (aplink miestą ar Oliva, Pego, Pedreguer kryptimi). Kiti populiarūs maršrutai driekiasi per Val de Ebo, Tollos, Coll de Rates, Vall de Gallinera, Val de Ebo (Pavyzdys nr. 1, Pavyzdys nr. 2). Pasitreniravus galima rasti ir šiek tiek egzotikos: pavyzdžiui Coll de Rates "bonus" dalis.
Kita: Vykstant į treniruotę būtina turėti pompą, kamerą ir bent minimalų įrankių komplektą – išsikviesti kaimyną pagalbos čia nebus taip lengva, kaip Lietuvoje. Taip pat labai svarbu turėti pakankamai vandens, maisto, šiek tiek pinigų ir bent vieną batonėlį, paslėptą po sėdyne nenumatytiems atvejams. Ispanijoje itin tankus, bet ir painus dviračių treniruotėms tinkamų kelių tinklas, tad čia labai praverčia GPS įrenginiai.