Naudinga informacija dviratininkams ir ne tik

Svorio metimas

Nėra specifinių pratimų užtikrinančių riebalų mažinimą norimoje vietoje. Tiek bendras fizinis krūvis, tiek vieno raumens treniravimas eikvoja bendrą viso kūno energiją. T.y. atsilenkimų darymas nesumažins riebalų kiekio tik pilvo srityje.


Optimalus pedalažas (RPM)

Tarp dviratininkų ir trenerių nuolat kyla ginčų dėl optimalaus bei efektyvaus pedalažo greičio (RPM - rounds per minute). Visų pirma reikia paminėti, kad kiekvieno dviratininko optimalus pedalažas yra individualus, tačiau didžioji dauguma patenka į 70-100 RPM rėžį. Mažas RPM didina apkrovą sąnariams bei raumenims, todėl įprastai rekomenduojama laikytis 90 +/-5 RPM.


Naktinės treniruotės

Didžioji dauguma sportininkų mėgėjų dirba įprastą darbo dieną, po darbo rūpinasi šeima ar asmeniniais reikalais, o treniruotes palieka vėlyvam vakarui. Žmogaus biologinis laikrodis nepritaikytas svyravimams, todėl, jeigu gyvenant įprastu ritmu nepavyksta pradėti treniruotės prieš 20h, geriau ją nukelti rytui arba iš viso atsisakyti.


Apšilimas

Dažnai galima pamatyti sportuotojus, kurie visą treniruotę atlieka vienodu aukštu krūviu, t.y. prieš neatlieka apšilimo prieš didindami krūvį aukščiau pirmo ar net antro slenksčio. Bet kurioje sporto šakoje apšilimas būtinas traumų prevencijai, o atskirais atvejais ir rezultatų gerinimui.